Kategorijos

Naujausi straipsniai

Skrybėlė yra stilingos aprangos detalė

Skrybėlė yra stilingos aprangos detalė

Išgirdus žodį „skrybėlė“, tikriausiai daugumos žmonių mintys nukeliauja į laukinius Vakarus, kur kaubojui skrybėlę nuo galvos nutraukti galima nebent kartu su visu skalpu. Taip pat skrybėlės primena televizoriaus ekranuose matytas kostiumines dramas, kuriose viduramžių damų galvas puošia įmantrūs galvos apdangalai. Tačiau skrybėlė – tai ne tik neatsiejamas kaubojų, burtininkų ar senosios Anglijos damų atributas. Skrybėlės yra trokštamas šiuolaikiškų ir stilingų žmonių aksesuaras.

Skrybėles neabejotinai galima skelbti visų sezonų stilingiausia puošmena ir nesenstančia klasika. Juk pasirinkus skirtingo tipo ar stiliaus, kasdien galima atrodyti vis kitaip ir nenuobodžiai. Pavyzdžiui, vyriško tipo skrybėlės moters įvaizdžiui suteikia netikėtumo ir šiek tiek griežtumo. Pasipuošusi šio tipo skrybėle tikrai neprašausite pro šalį, nes atrodysite labai stilinga ir paslaptinga. Jei trokštate elegantiškumo, jo suteiks moteriška plačiakraštė fetrinė skrybėlė. Tokio tipo galvos dangalą galima vadinti universaliu, nes jis puikiausiai tinka prie daugelio aprangos detalių ir yra nesunkiai derinamas tiek prie kasdienių, tiek prie išeiginių drabužių.

 

Gausi medžiagų ir stilių įvairovė

Nuo pat savo atsiradimo skrybėlės gaminamos iš kelių skirtingų medžiagų:

- fetrinės skrybėlės tinka žiemai, rudeniui ir kitiems metų laikams;

- iš šiaudų ir panašių augalinių medžiagų pinamos vasarinės skrybėlės bei skrybėlaitės;

- skrybėlės siuvamos ir iš audinio;

- iš kailio gaminamos kailinės kepurės ir skrybėlės;

- taip pat megztos ir kitokios skrybėlaitės.

Pagal gamybą, modelį ir medžiagą skrybėlės būna didelės ir mažos, romantiškos ir griežtos, vasarinės ir žieminės. Jums tereikia išsirinkti tokią, kuri tiks prie veido bei spintoje vyraujančio drabužių stiliaus.

Skrybėlė nebūtinai turi saugoti nuo šalčio ar saulės. Ji gali būti tiesiog jūsų aprangą pabrėžianti ar užbaigianti detalė. Nebijokite eksperimentuoti ir derinti skirtingus stilius ir spalvas. Taip sukursite ryškų, neįprastą ir įsimintiną įvaizdį – ypač tai šaunu vasarą. Pasipuošę skrybėle drąsiai galite keliauti ne tik į pliažą, bet ir į svečius ar net ištaigingą vakarėlį.

elegantisk_skrybele  stilinga_juoda_skrybele  silta_ziemine_skrybele

 

Šiek tiek istorijos ir įdomių faktų

Galbūt įsitikinti, jog skrybėlės buvo sukurtos ne vien tam, kad atliktų apsaugos nuo vėjo, lietaus ar saulės funkcijas, bet ir turėjo kitas svarbias reikšmes, padės įdomūs istoriniais faktais apie jas?

-          Skrybėlės ir kepurės - iš tiesų stebuklingas daiktas - juk visose pasakose nykštukai puošiasi smailomis kepuraitėmis. Skrybėlės neapsakomai populiarios ir tarp burtininkų bei įvairiausių magų. Jei vaikystėje klausėtės pasakų ir istorijų, tikriausiai supratote, kad jose netrūksta įvairių stebuklingų skrybėlių ir kepurių, tokių kaip: nematoma kepurė liaudies pasakose, burtininko skrybėlė pasakose apie Mumius Trolius, na ir žinoma, garsioji paskirstymo kepurė Hogvartso burtų ir kerėjimo mokykloje.

-          Senovėje galvos apdangalas paprastai informuodavo apie žmogaus socialinį statusą, profesiją bei jo savininko pažiūras. Pavyzdžiui, viduramžių Europoje tapytoją ir mediką buvo lengva atpažinti, nes šių profesijų atstovai puošėsi beretėmis. Norint pasikalbėti su notaru, reikėjo ieškoti vyriškio su bebrenų kepure. Na, o mokslininkai iš kitų išsiskyrė kepuraitėmis su keturkampe viršutine dalimi.

-          Yra žinoma, kad skrybėlė net buvo panaudota pramoniniam šnipinėjimui. Tais laikais kinų šilko gamyba buvo didžiulė strateginė paslaptis, kurios troško visas pasaulis. Tuo metu kinų princesė išvyko pas jaunikį į užsienį su iš gyvų gėlių pagaminta skrybėle. Tačiau jaunikis be jokios gėdos tuo pasinaudojo – būtent jo prašymu į gėles buvo pridėta šilkverpių. Tokiu būdu jis pavogė kiniško šilko gamybos technologijos paslaptis.

Tad vis dar manantiems, jog skrybėlė - tai tikra palaima droviems žmonėms, nes po ja galima pasislėpti, šios patirtys įrodo priešingai - skrybėlių labiausiai geidžia kaip tik tie, kurie nemėgsta tūnoti šešėlyje.

Daugiau skrybėlių rasite čia https://rubai123.lt/83-moteriskos-skrybeles 

Prekė pridėta į palyginimą!